12.07.2018

На порядку денному – актуальні питання життєдіяльності району.

На порядок денний чергової семінару-наради, яка відбулась в райдержадміністрації 11 липня 2018 року за спільного головування керівника апарату районної державної адміністрації Валерія Крижана та голови районної ради Валентина Мокряка, було винесено ряд актуальних питань життєдіяльності району.

Зокрема, з інформацією про ветеринарно-санітарний стан худобо могильників на території Ананьївського району виступив начальник управління Держпродспоживслужби в Ананьївському районі Юрій Граждан. Доповідач детально зупинився на вимогах законодавства щодо поводження з побічними продуктами тваринного походження не призначених для споживання людиною. Рекомендував Долинському, Гандрабурівському, Байтальському, Шимківському та Романівському сільським головам вжити заходів щодо виведення з експлуатації худобомогильники з наступним переведенням їх у безпечний стан. Крім того, рекомендовано міському та сільським головам заключити договори з підприємствами, які мають дозвіл на проведення заходів з утилізації (знищення) побічних продуктів тваринного походження не призначених для споживання людиною та передбачити в даній угоді умови зберігання побічних продуктів на відповідній території до моменту утилізації.

Далі посадовець зупинився на питанні організації заходів з недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території Ананьївського району. Як зазначив, Юрій Тимофійович,  епізоотична  ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Україні залишається напруженою. За період з 2012 року в Україні зареєстровано 384 випадки АЧС в усіх областях України. В Одеській області  зареєстровано 45 неблагополучних пунктів,  в тому числі 10 в 2018 році. З метою недопущення розповсюдження даного захворювання на території Ананьївського району на останньому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації було прийнято ряд відповідних заходів. Серед основних проведення постійної роз’яснювальної роботи серед населення та мисливських колективів щодо недопущення безконтрольного переміщення тварин і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання, а також забезпечення дієвого контролю за переміщенням живих свиней та продукції з них на території району.

Далі на нараді з інформацією про підготовку навчальних закладів району до роботи в новому навчальному 2018-2019 році поінформував начальник відділу освіти райдержадміністрації Михайло Колойденко. Основну увагу посадовець звернув на питання підготовки навчальних закладів до роботи в умовах Нової Української школи. В чергове звернувся до сільських голів сприяти у вирішенні питання участі у спів фінансуванні для реалізації усіх поставлених завдань. Учні початкових класів та вчителі мають зайти до обладнаних класів та навчатися в гарних сучасних умовах.

В свою чергу, начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Продан звернувся до голів сільських рад з закликом якнайшвидше провести сільські сесії. Рішення щодо фінансування шкіл надати до фінансового управління для планування змін районного бюджету.

По завершенні розгляду питань порядку денного голова районної ради Валентин Мокряк повідомив про те, що Ананьївський район отримав свідоцтва про реєстрацію прапора та герба в Геральдичному реєстрі Одеської області.

Також, наголосив на тому, що днями було проведено робочу нараду з представниками підрядної організації ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», які повідомили про початок проведення ремонту дороги Ананьїв-Гандрабури, на який з Державного бюджету було виділено 6 млн. грн., а також завершення ремонту частини дороги Ананьїв-Жеребкове.