18.11.2020

ДІТИ – це наше майбутнє.

Дитинство – це найбільш яскрава частина життя кожної людини. В наш буремний час, на превеликий жаль, не кожна дитина забезпечена нормальними умовами життя та виховання її біологічною родиною. Відповідальність за розвиток та виховання дітей, які за певних життєвих обставин залишилися без батьківського піклування, а також іншого забезпечення бере на себе держава. В даному випадку ці діти влаштовуються в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Отже, виховання в сім’ї – велика праця: фізична, коли мати доглядає за дитиною; психологічна, коли йдеться про її духовний розвиток.
Станом на 18 листопада 2020 року в Ананьївському районі створено вісім прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу, де виховується 19 дітей. Дитина, яка виховується в сімейному оточенні, свідомо і підсвідомо вчиться бути такою, як мати і тато, брати та сестри – це є головним фактором, що формує їх подальше життя. Як правильно виховати дитину, як забезпечити її моральний спокій та почуття захищеності в родині, почуття єдиної родини? На ці та ряд інших важливих питань прийомні батьки можуть отримати вичерпні та професійні відповіді під час навчань, які проводять кожних два роки на базі обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За ініціативи директора Ананьївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольги Бацелі та батьків прийомних сімей, в цьому році такі навчання проводяться безпосередньо на базі районного центру. Практичні заняття з психології, дискусії дають можливість поділитися своїм досвідом виховання дітей. Дізнатися про нові форми виховання – це лише частина великої роботи спеціалістів – тренерів обласного центру. Робочий день пролітає дуже швидко, а розходитись батьки прийомних сімей не спішать, отже питань ще багато і вирішувати нам їх всією громадою, так як ДІТИ – це наше майбутнє.