11.04.2019

До відома власників тварин

Ананьївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує, що з 01 квітня 2019 року на території Ананьївського району впроваджується  в роботу програмний продукт "Єдиний державний реєстр ветеринарних документів"

Видача ветеринарних документів на переміщення сільськогосподарських тварин, що утримуються у населення, буде здійснюватися при умові, що тварина ідентифікована,  зареєстрована в Єдиному державному реєстрі тварин  та щеплена.

Ідентифікація проводиться згідно з вимогами чинного законодавства, а саме велику рогату худобу та дрібну рогату худобу  ідентифікують не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до того, як тварина залишить господарство.  Свиней ідентифікують не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство.

Відповідно ст.. 34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»:

1. Забороняється забій тварин, які не супроводжуються ветеринарним документом, що засвідчує здоров’я тварин.

 2. Забороняється здійснювати забій свійських копитних тварин, диких ссавців, вирощених на фермі, відмінних від зайцеподібних, а також забій свійської птиці та кролів не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою зазначених тварин в обсязі, що не перевищує трьох голів свійських  парнокопитних тварин або інших копитних тварин на тиждень, за умови проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, а також п’яти голів свійської птиці, кролів на день.

Ідентифікацію та щеплення тварин проводять спеціалісти Ананьївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, які обслуговують територію.

 

Враховуючи вище зазначене для проведення ідентифікації тварин звертатися не пізніше 14 календарних днів до видачі ветеринарних документів.