08.10.2018

Чергова апаратна нарада в районній державній адміністрації

На початку чергової апаратної наради, яка відбулась в райдержадміністрації 08 жовтня 2018 року під головуванням виконувача обов’язків голови районної державної адміністрації Ганни Карпової, керівник апарату райдержадміністрації Валерій Крижан вручив сертифікати державним службовцям, які взяли участь у тематичному короткостроковому семінарі за темою «Запобігання корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Ананьївського району, проведеного 04 жовтня 2018 року.

Про хід проведення комплексу осінньо-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах Ананьївського району поінформував заступник начальника управління економіки та розвитку інфраструктури  районної державної адміністрації – начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Сергій Антонюк. Як зазначив фахівець, кожен сільськогосподарський рік є своєрідним і цей рік не став винятком. Суттєва зміна погодно-кліматичних умов, протягом останніх років, вносить зміни в агротехнічні строки. Ось і в цьому році сівбу розпочали на 7 – 10 днів раніше.

Станом на 08 жовтня 2018 року в сільськогосподарськими підприємствами, при прогнозі 22000 га озимих зернових культур, посіяно 17,8 тис.га, що складає 81,0 %, у тому числі 14,5 тис. га озимої пшениці (88% до прогнозу) та озимого ячменю 3,3 тис. га (60% до прогнозу). Крім того, посіяно 2,9 тис га озимого ріпаку.

Господарствами району була закуплена необхідна кількість протруйників для протруєння насіння озимих культур. Особливу увагу господарства приділили 2-х або 3-х компонентним препаратам, які оберігають насіння від хвороб та шкідників протягом перших неділь вегетації.

Під посів озимих культур, при прогнозі 2,3 тис. тонн, закуплено 2,44 тис. тонн мінеральних добрив, що склало 106,1%.

 Насіння – одна із основних складових для отримання доброго врожаю. 4,3 тис. тон насіння – це та кількість яка потрібна для посіву озимих зернових культур. Необхідна кількість насіння була зосереджена у сільськогосподарських підприємствах, з них більше 95 % не нижче другої репродукції. Якісне насіння озимих зернових культур (еліта та перша репродукція) знаходиться у насіннєвому господарстві ДП ДГ «Жеребківське», де представлено до 10 сортів озимої пшениці та 6 сортів озимого ячменю та перелік з кожним роком буде збільшуватися. ДП ДГ «Жеребківське» вперше за останні роки провело День поля, з метою реклами своїх сортів та запропонували сільгосптоваровиробникам на майбутнє визначати сорти озимих зернових культур, які б вони хотіли придбати. За даними Одеського селекційно – генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення у 2016 році хліборобами Одещини було посіяно 86 % площ вітчизняними сортами, які витримують низькі температури, посуху, стресові ситуації, стійкі до вилягання а також високі мукомольні властивості зерна та 14 % площ іноземні сорти з великим потенціалом врожайності.

  Триває збирання пізніх сільськогосподарських культур. Соняшнику зібрано на площі 9831 га  при середній врожайності 21,1 ц/га. Кукурудзи на зерно, зібрано на площі 1562 га або 59,3 % при середній врожайності 45,2 ц/га. 

Наряду  з вищевказаними агротехнічними операціями триває  ще одна з важливих  операцій – це підготовка ґрунту під посів ярих культур. Потрібно з осені підготовити ґрунту в кількості 26500 га. Станом на 05.10.2018 року підготовлено на зяб 19,1 тис. га, що складає 72,1 %.

Заслухавши доповідача, головуюча доручила тримати на постійному контролі питання ходу осінньо-польових робіт та сприяти його якісному проведенню. За потреби надавати консультативно-методичну допомогу господарствам району.

Про результати проведення в Ананьївському районі у 2018 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» доповів начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Станіслав Платонов. Як зазначив доповідач, за період проведення Всеукраїнського заходу «Урок» службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, старшим інспектором ювенальної превенції сектору превенції Ананьївського відділення Подільського ВП ГУНП України в Одеській області проведено 3 профілактичних рейди по населеним пунктам Ананьївського району.

Під час проведення рейдів було перевірено умови проживання 11 сімей, діти з яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Виявлено 2 учнів Ананьївського професійного аграрного ліцею, які приступили до навчання, але не регулярно відвідують заняття.

Здійснено вибіркову перевірку 2 навчальних закладів району (Шимківський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» та ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Романівка) щодо стану відвідування учнями навчальних занять.

Дорослих осіб, які втягують дітей до протиправних дій не виявлено.

Про відповідальність за невиконання батьківських обов’язків попереджено 5 батьків.

Також, під час проведення профілактичного заходу «Урок» проводились перевірки готовності до нового навчального року дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях. За підсумками перевірки, всі діти зазначених категорій охоплені навчанням.

Заслухавши доповідача, головуюча доручила тримати на постійному контролі питання охоплення  навчанням дітей, особливу увагу приділивши дітям з проблемних сімей. Посилити роботу з сім’ями, діти з яких опинилися в складних життєвих обставинах.

Про організацію та проведення в Ананьївському районі національно-патріотичних заходів, присвячених Дню захисника України поінформувала начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Тимченко. За інформацією посадовця, в навчальних закладах району заплановано та вже розпочато проведення низки національно-патріотичних заходів, спрямованих на розвиток у дітей та молоді почуття власної гідності, любові до своєї держави, усвідомлення своїх прав і місця у суспільстві, виховання громадянської свідомості.

12 жовтня 2018 року о 14.00, з нагоди свята, відбудуться урочисті збори громадськості міста та району.

Крім того, відбудеться низка культурно-мистецьких заходів в закладах культури району. Зокрема, 13 жовтня 2018 року о 13.00 в парку «Молодіжний» відбудуться спортивно-розважальні змагання «Козацькі забави – 2018».

В бібліотеках району будуть розгорнуті книжкові тематичні виставки під назвою «Виховуємо громадянина – патріота України».

Про стан виконавської дисципліни в апараті ті структурних підрозділах районної державної адміністрації протягом 01-05 жовтня 2018  року поінформувала начальник відділу діловодства та контролю апарату райдержадміністрації Людмила Самсонова.    

По завершенні розгляду питань порядку денного було розглянуто ряд поточних питань діяльності райдержадміністрації.