20.05.2020

22 травня – День Південного Бугу

                                 Згідно з ухвалою Басейнової Ради Південного Бугу щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу. Цього року  він припадає  на 22 травня.

День Південного Бугу відзначають вже понад 10 років, щоб акцентувати увагу на збереженні цієї водної артерії .

        Історія Південного Бугу та його притоків тісно переплітається з історією всієї України.  Ця велика ріка має довжину  806 км  і несе свої води до Чорного моря, перетинаючи територію п’яти областей: Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.

        До басейну Південного Бугу  на території  Ананьївського району Одеської області  відноситься  Жеребківська сільська ради і, відповідно, водні об’єкти  на її території.

  Через суттєву замуленість, значне заростання та відсутність джерел додаткового живлення унеможливлюється використання більшості водних  об’єктів  на території  сільради; наприкінці літнього періоду спостерігається значне зниження  їх водності .    

          З метою покращення санітарно-екологічної обстановки у басейні річки  Південний Буг  здійснюються  природоохоронні заходи, спрямовані на покращення екологічного стану водних об’єктів - зокрема, розчистка  та упорядкування  притоків  річки та  джерел, які  їх підживлюють.      

 Тож закликаю усіх не байдужих до майбутнього екологічного стану водних ресурсів в басейні річки Південний Буг прийняти активну участь у заходах по їх оздоровленню .

 

     Інженер 1 категорії  ВП «Причорноморський ЦВРГ»                    Т. Лянко